A Keresztapa-The Godfather
A Keresztapa c.film méltán ismert világszerte.Az első film 1972-ben készült, Mario Puzo regényéből. A csodálatos történet a Corleone családról szól, akik szicíliai bevándorlóként érkeztek Amerikába és az egyik legerősebb maffiabirodalmat építették ki. Don Vito Corleone (akit Marlon Brando, fiatalkori énjét pedig Robert De Niro alakít) alapította a családot, a Keresztapa megszólítás pedig neki járt elsőként. Keresztapának azt a tiszteletreméltó személyt szólítják a családtagjai és a barátai, akit a legnagyobbra tartanak és akihez bármikor fordulhatnak segítségért. A történet nagyon fordulatos, középpontjában pedig Michael Corleone, a "véreskezű Keresztapa" áll( gondoljunk csak Plushenko kesztyűjére, aminek tenyere vörös színű:). Michael nem akar apja, Vito örökébe lépni, de rákényszerül és ez végigkíséri egész életét. Michael szerepében az akkor még szinte ismeretlen Al Pacino-t láthatjuk, feleségét, Kay-t pedig a fiatal Diane Keaton alakítja. A filmben olyan híres színészek bukkannak még fel, mint Robert Duvall, James Caan vagy Andy Garcia. A filmet Francis Ford Coppola rendezte. A legismertebb főtéma Nino Rota alkotása. Ezt dolgozta fel Edvin Marton és ez a zene is tökéletesen passzol Plushenko-hoz, aki erőteljesen és szenvedéllyel alakítja a Keresztapát.
Tango Flamenco
A rövidprogram elején Paco de Lucía zenéjét halljuk. Ő a világ egyik legelismertebb flamenco gitárosa, maga is egy gitáros fiaként látta meg a napvilágot 1947-ben. Ő teremtette meg az ún. Új Flamenco-stílust. Főként Al Di Meolával és John McLaughinnal turnézik. A zene tüzes és magával ragadó. A második felében a Mission Impossible 2. részének szerelmi témáját, a Nyah-t halljuk. Nyah az a lány, akibe Tom Cruise szenvedélyesen beleszeret a filmben, és kockáztatja érte még a küldetést is. Amikor először találkoznak, gyönyörű táncosnők táncolnak flamenco-t erre a zenére.
Plushenko lépéssora hihetetlen, ő maga is flamencózik a jégen!!! Ahogy az egyik kommentátor mondta: "Nem erről a bolygóról származik".
Plushenko a Nizsinszkij-programról és a St.Petersburg 300-ról
Az új programom zenéjének ötlete az edzőmtől ered. Egy táncosról szól, Vaclav Nizsinszkijről. Az edzőm odajött hozzám és azt mondta, hogy talán felhasználhatnánk a stílusát az új programhoz. Én az feleltem: "Hogy lenne ez lehetséges?" Ő 40 évvel ezelőtt táncolt. De sok könyvet olvastam és nagyon sok fényképet láttam róla és ezután kezdtünk el dolgozni az új programomon. Én érzem ezt a programot. Érzem a mozdulatokat. Az edzőm ezt mondja: "Ez a Te programod. A Te stílusod."
Kezdetnek elolvastam a könyveket az életéről, hol és hogyan nőtt fel, hogyan kezdte a pályafurását, ezután pedig az edzőmmel közösen elkezdtük felépíteni a programot.
A St.Petersburg 300 programba nagyon szép mozdulatokat akartam. A zene a "Criminals of Russia"-ból van. Azért neveztük el így, mert valami szépet akartunk, nem a "Criminals" szót. A film egyike a legforradalmibb moziknak a Szovjetunió bukása után. Ez volt az egyik első filmje az új orosz mozinak.
St.Petersburg 300
A zenét Igor Korniliuk szerezte, és Szentpétervár 300 éves fennállásának alkalmából készült. Szentpétervárat Nagy Péter orosz cár alapította 1703-ban. Eredetileg egy erőd volt a kis Hare-szigeten, a Néva deltájánál. 1704-ben kezdődtek el a munkálatok az erődítményen. Péter cár és a város első kormányzója, Péter barátja, Alexander Menshikov elhatározták, hogy az új főváros Szentpétervár lesz, és a többivel való összehasonlításban nem marad alul. Az egyik legszebb, legragyogóbb és legfontosabb fővárossá akarták tenni. A munkákat 1712-ben fejezték be. Szentpétervárat nevezték "Észak Velencéjének" és ma is méltó a nevére.
Nekem személy szerint ez a kedvenc programom. Felhasználnak a zenében egy gyönyörű orosz dalt, a címe "Town which Doesn't Exist-azaz A Város, amely nem létezik". Az egyik gálán Plushenko korizott erre a dalra és akkor teljesen megfogott. Nagyon kifejező a zene és szerintem nagyon illik Plushenko előadóművészi kvalitásaihoz és a stílusához is.
Albinoni: Adagio
Orgonára és vonószenekarra íródott. Eredeti szerzője Tomaso Albinoni és 200 évvel később dolgozta át Remo Giazotto. A stílusa nagyon komoly és mély, általában templomi orgonán szokták előadni.
Albinoni volt a XVII.század egyik legkiemelkedőbb alkotója. Nagy hatást gyakorolt Johann Sebastian Bach-ra, aki Albinoni két témájára is írt fúgákat.
Plushenko tökéletesen kifejezi a zene méltóságteljes hangulatát és a koreográfia szintén telitalálat. Akit érdekel,a Videók között megtalálja, érdemes!:)
Cirque de Soleil
Ez a zene nagyon bátor választás. A Cirque De soleil a világ egyik leghíresebb cirkusza, a Fixe és az Eclipse két olyan zene, ami az előadásuk alatt hangzik el. Benne van még a Carmen Suite. A Carmen Bizet világhírű operája, igen kedvelt minden színpadon. A szenvedéllyel teli, vad cigánylány története, akinek szerelme, mint a madár száll újabb és újabb férfira, mígnem találkozik Don Joséval, aki hivatásáról lemondva követi Carment a cigányok közé, mert az őrületig imádja a lányt. Ám Carmen szeszélyes, új szerelmet talál, Escamillo, a híres torreádor személyében. Megmondja Josénak, hogy vége, aki erre elkeseredettségében megöli a szerelmét. Rodion Shchedrin dolgozta fel a zenét, és úgy szól a fáma, hogy a világhírű orosz zeneszerző Carmen Suite-jét minden nap játsszák valahol a világon. A programban még benne van az El Tango de Roxanne a Moulin Rouge c.filmből, ez eredetileg Sting szerzeménye. Nagyon szeretem Stinget, ő az egyik kedvenc előadóm, de a Roxanne sokkal jobban tetszik a Moulin Rouge-ban:) Végül, de nem utolsósorban Vangelis csodálatos La Fille De La Mer szerzeménye az utolsó részlet. Ez egy nagyon szép zenei egyveleg, de úgy olvastam, hogy a közönség nem igazán értékelte a Cirque De Soleil programot, ezért is váltott Plushenko a Carmen-re. De nem volt rossz váltás, mert szerintem a Carmen jobb program. Plushenko elegánsan korizik a Carmen-re és művészi előadásának valamennyi oldalát meg tudja mutatni.
Michael Jackson Medley
Evgeni nagyon szereti Michael Jackson zenéjét hallgatni és ez az egyveleg tényleg a legjobb Jacko-dalokat sűríti egybe. Az Earth Song nagyon szépen tiszteleg a Föld előtt, a Föld dalában Michael a természetről énekel, hogy mennyire veszélyben van a bolygónk és mennyire kétségbeesetten kiált segítségért. A Childhood az énekes-táncos gyermekkoráról szól, mikor gyermekként énekes sztár lett a testvéreivel és saját bevallása szerint a dalban tükröződnek a gyermekkori élményei, vágyai, álmai és félelmei. A Billie Jean a leghíresebb Jacko-dalok közül való, egy lány ihlette, akit így hívtak. Plushenko tökéletesen imitálja a híres Michael Jackson-féle csípő-és lábmozgást-nagyon jó a koreográfia.
|